Ülkemizde Faizsiz Kredi Kimlere Verilmektedir?

Ülkemizde dönem dönem ihtiyaca göre hükümet faiz kredi destekleri çıkarmaktadır ve bunları belirli bankalar aracılığı ile vermektedir. Tabiki bunlar kampanya şeklinde bir süreliğine olmaktadır. O yüzden faizsiz kredi talebi olanlar bu tarz kredileri takip etmeleri gerekir. Genellikle ülkemiz kimlere faizsiz kredi verilmiş bunları bir inceleyelim; ( Şartlar elverdiğinde bu kimselere tekrar faizsiz kredi verilme fırsatı doğacaktır)

Esnafa Faizsiz Kredi Desteği

Esnafa destek için bir çok yenilikler yapıldı. Bunlardan en güzeli 30 Bin TL faizsiz kredi desteği. Esnaflar bu sayede ham madde alımlarını, ekip alımlarında, işyeri dekorasyonunda faizsiz krediyi kullanabilmek şansı doğmuştur. Daha önceki senelerde de faizsiz 30 Bin TL esnafa verilmekteydi ama masrafları bakımından kimse tercih etmiyordu. Ama şuanda esnafa verilen 30 Bin faizsiz krediden sadece 500 TL kesinti yapılarak sunulmakta. Bu krediden sicil kaydı olan eski ve yeni esnafların hepsi faydalanabilecektir. Bu krediden yararlanmak isteyen esnaflar bağlı bulundukları Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifine bizzat başvurmaları gerekmektedir. KOSGEB in verdiği kredi değildir. İkisi birbirinden ayrıdır. Başvuru sahibinin üzerine kayıtlı en az bir yıllık işletme sahibi olması gerekmektedir. İlk başvuru yapıldıktan sonra ve Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi onayladıktan sonra kredinizi Halk Banktan alacaksınız.

Esnaf Kredileri

Kredinizi 12  ay ile 60 aya böldürebilme şansına sahipsiniz. Böylelikle aylık ödemeleriniz sizi zorlayamayacak şekilde ödeyebilirsiniz. 60 aya böldüğü taktirde aylık ödemeleriniz 500 TL olacaktır. Başvurunun onaylanması sırasında esnafın mali durumu göz önüne alınacaktır. Yani bu krediyi ödemede bir sıkıntı çekmeyeceği düşünüldüğü taktirde onaylanacaktır. İkinci en önemli koşullardan birisi ise, esnafın çok fazla borcunun olmamasıdır. İşletme sahibinin onaylanan kredisi sayesinde, işletmesi ile planladığı tüm gelişimlerini yapabilme imkanına sahip olmaktadır. Bu sayede esnafların devamı sağlanma projesi ile tüm esnafların mali sıkıntı çekmeden yararlanabilmektedirler. Bu uygulama yeni işletme kurmak isteyenler için geçerli değildir. Yeni işletme kurmak isteyenler KOSGEB ten geri ödemesiz olarak 50 Bin TL ye kadar kredi çekme imkanları vardır. Alacakları işletmenlik sertifikası ile, işletmelerini kurdukları tüm giderlerini karşılayabileceklerdir. KOSGEB ten geri ödemesiz desteğe sahip olabilmek için de, üzerinize daha önce bir işletme olmaması gerekmektedir. Yani yeni girişimci olmanız koşulu ile destekten faydalanabilirsiniz. 

OKU:   Maximum Kredi Kartı Kampanyaları

Çiftçiye Faizsiz Köye Dönüş Kredisi

Devlet tarafından açıklanan son reform paketinde çiftçilere de birçok destek sunuldu bu destekler kredi ve hibe gibi ayrı başlıklar altında yer almaktadır. Genç çiftçilere 30 bin TL hibe de bu paket içerisinde yer alan yeniliklerden birisiydi.

Köye dönüş olarak adlandırılan bu hibe ile işsiz kesimin bu durumdan kurtulması hedeflenmektedir. Diğer destek ise Çiftçiye Faizsiz Kredi Desteği oldu. 100 bin TL faizsiz kredi kullanarak sizde üretiminize ara vermeden devam edebilirsiniz.

100 bin TL faizsiz krediden yararlanmanız için de belirli şartlar ve uygulamanız gerekiyor. Bu şartları yerine getirmezseniz maalesef kredi talebiniz olumsuz sonuçlanacaktır. Krediye başvurmanız için 30 yaşını aşmamış olmanız gerekiyor. Ayrıca KOSGEB de 100 bin TL kredi sunmaktadır.

KOSGEB kredisinden yararlanabilmeniz için de Kosgeb girişimcilik kursuna katılmanız gerekmektedir. Kurs bitiminde de tarafınıza sertifika verilecektir. KOSGEB girişimcilik kursuna katılmak için KOSGEB resmi web adresinden detaylı bilgi alabilirsiniz.

Gazi ve Şehit Ailelerine Faizsiz Konut Kredisi

Gazi ve Şehit Ailelerine Faizsiz Konut Kredisinden yararlanmak için yapmanız gereken ilk şey hak sahipliği belgesi almak. Hak sahipliği belgenizi SGK’ya dilekçe aracılığı ile başvuru yaparak alabilirsiniz. Dilekçe başvurunuz sonucunda hak sahipliği belgeniz 2 ya da 3 aylık süre dilimi içerisinde ikametgah adresinize teslim edilecektir.

Daha öncesinde kredi kullanın ya da kullanmayın herhangi bir önemi olmaksızın yine de Gazi ve Şehit Ailelerine Faizsiz Konut Kredisinden faydalanabilirsiniz. Kredi geri ödemeleriniz hakkında ise yalnızca vazife malulü aylıklarının 1/4‘ünün kesilmesi ile gerçekleşecektir şeklinde açıklama yapılmıştır.

Bu hak kişilere bir defaya mahsus tanınmaktadır. İkinci kez Gazi ve Şehit Ailelerine Faizsiz Konut Kredisi maalesef kullanım hakkınız söz konusu değildir. 

15 Bin TL’ye Kadar % Sıfır Faizle Araç Kredisi

Sizde toplu taşıma araçlarının kalabalık olmasından sıkıldıysanız, zorunlu tutulan yol istikametleri yüzünden zaman kaybı yaşamak artık can sıkar bir durum aldı ise 15 Bin TL’ye Kadar % Sıfır Faizle Araç Kredisi kullanabilir, hayallerinizi süsleyen arabaya sahip olabilirsiniz. Sıfır faizle araç kredilerine bankalardan daha çok direk araç marka finansmanların da görüyoruz.

OKU:   Acil Para Bulmak için Etkili Yöntemler

Gerek kalitesi gerek ise sağlamlığı ve konforu ile kendini kanıtlayan Ford marka araçlarınızı faizsiz alabilirsiniz. 15 bin ve 18 bin TL ‘ye kadar olan kredileriniz de faiz ödemesi yapmak zorunda değilsiniz.

18 bin TL kredinizi 18 ay vadeye kadar faizsiz kullanarak kredinizi alabilirsiniz. Ford markasının yanı sıra sıfır faizli kredi kampanyalarına Fiat marka araçlarda da rastlayabilirsiniz.

Sizde O faizle araç almak istiyorsanız marka satış merkezlerine gidebilirsiniz. Hem kredi hakkında kapsamlı bilgi alıp hem de araç test sürüşü yaparak kaliteden de emin olabilirsiniz. Bekletmeyin ve size özel bu fırsatı kaçırmayın. 

TEB Arena Sıfır Faizli Teknoloji Kredisi

Türkiye’ ni en büyük bankalarından birisi olan TEB, KOBİ’ ler için çok büyük bir kampanya başlattı. Şirketiniz varsa ve Teb müşterisiyseniz bu durumda çok şanslısınız demektir. TEB’ in yeni kampanyasına göre teknoloji ihtiyaçlarınızı karşılamak üzere 12 aya varan vade seçenekleri ve ödeme planlarıyla mal alımınızı gerçekleştirmeniz mümkün olacak. Kampanya şimdiden tüm Kobililer tarafından çok sevilmişe benziyor.

Bu kampanyayla ek ve senet işlemleri olmaksızın mal alımı yapabilir ve esnek vadelerden canınız sıkılmadan kolayca faydalanabilirsiniz. Bu kampanyayla döviz kullanmak zorunda da olmayacaksınız. Kur işlemlerinizi TL üzerinden gerçekleştirerek birçok işleminizden karlı çıkabilirsiniz.

Faizsiz ödeme seçenekleriyle TEB her daim Kobi’ lilerin yanında olduğunu gösteren i bankadır. Ekonominin gelişimi için işletmelerin gelişmesi gerektiği düşüncesinde olup yatırımcıyı her alanda desteklemektedir. Uzun vadeli mal yatırımı konusunda yatırımcıya verdiği destekle, Teb tüm bankalar arasından kolaylıkla sıyrılmaktadır. Faiz ödemeden alabileceğiniz b kredi ile pek çok alanda oldukça avantajı olacaksınız. Teb’ in ayrıcalıklı kampanyasından yararlanmak istiyorsanız, bankanın internet sitesine girebilir Faizsiz teknoloji kredisi kampanyasını inceleyebilirsiniz.

Teb Arena’ nın en güzel kampanyalarından birisi olan teknoloji kampanyası Kobililer için bir süre daha devam edecek. Bu şartlarla sıfır faizli kredi veren bir başka daha şu anda yok! Ayrıcalıklardan faydalanmak için size en yakın Teb şubesini ziyaret edebilir, detaylı bilgiyi alabilirsiniz.

OKU:   Forex Piyasası ile ilgili bilmek isteyebileceğiniz şeyler

Terör Mağdurlarına Faizsiz Kredi Desteği

Terörün açtığı yaraları bir nebzede azaltmak için atılan bu adım birçok kişinin yıkılan hayallerini onatmaya başladı. Faizsiz krediden yararlanabilmeniz için aldığınız zararı belgelemeniz gerekmektedir. Verilen bu krediden aynı şekilde terör olaylarından zarar gören esnaflar da yararlanabilecek.

Kredi kullanımı hem Kosgeb hem de kamu bankaları arasında yer alan Halk Bankası tarafından verilmektedir. Gerekli şartlar çerçevesinde başvurularınızı yaparak sizde krediden yararlanabilirsiniz. Terörden zarar görenlere verilen destek sadece 30 bin TL faizsiz kredi ile de sınırlı değil.

Bölge esnafının prim borçlarında da erteleme yoluna girildi. Terör Mağdurlarına Faizsiz Kredi Desteği 30 bin TL krediyi kullanarak makine, ekipman, demirbaş gibi alımlarınızı yaparak yeniden işlerinizi kurabilir ve eskisi gibi kazanç sağlamaya devam edebilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir