Vakıf Katılım Ürün ve Hizmetleri ve Hesap Açma

Daha yeni sayılan Vakıf Katılım bankası bilindiği üzere faiz ile değil kar ve zarar oranlarına bağlı olarak çalışmaktadır. Vakıf Katılım bankasında diğer özel ve kamu bankalarında olduğu gibi bankacılık alanında birçok hizmeti vermektedir. Ev almak için konut finansmanı, araç sahibi olmak için taşıt finansmanı, yatırım amaçlı arsa finansmanı ve iş yeri finansmanı alabilirsiniz. Bunun yanı sıra ihtiyaçlarınızı karşılamak için tüketici finansmanı kullanabilirsiniz. Vakıf Katılım Bankası hizmetlerinden birisi de Vkart, bankamatik kartı olarak tasarlanmıştır dilediğiniz zaman da alışveriş yapmak için kullanabilirsiniz. Değerli evrak ve eşyalarınızı saklamak için de Vakıf Katılım bankası kasa hizmetinden yararlanabilirsiniz.  Çek senet işlemlerinizi de yine Vakıf Katılım Bankası aracılığı ile gerçekleştirebilirsiniz.

Vakıf Katılım Katılma Hesabı Nedir?

Vakıf Katılım Bankası katılma hesabı ile tasarruf ve birikimlerinizi katılım bankacılığı genel kuralları doğrultusunda yapabilirsiniz. Hem TL hem de döviz cinsinden katılma hesabı açabilirsiniz. Diğer bankalar da var olan vadeli hesap kavramını az ya da çok biliyoruz, hesapta paranız durduğu sürece banka size faiz sunmakta ve paranızın katlanmasını sağlamaktadır. Vakıf Katılım Bankası katılma hesabında ise faiz sistemi bulunmadığından elde edilen kar payları isteğinize bağlı olarak mevcut katılma hesabınıza ilave edilebilir ya da yine talebinize göre cari hesabınıza aktarılabilir. 

Katılma hesabı açtıktan sonra; Katılma hesabınızdan hesap türünüze göre belirlenen limitler doğrultusun da vade tarihi bozulmadan para çekilebilir ve ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Vakıfbank Katılma Hesabı haberimize kar payı ödemelerini açıklayarak devam edelim. TL cinsinden katılma hesabınızı 1 ay, 3 ay, 6 ay, 1 yıl vadeli olarak açabilirsiniz. Talep eden kişiler 1 yıldan daha uzun süreyle de hesap açabilir ve birikim yapmaya başlayabilirler. 

Ayrıca Vakıf Katılım Bankası esnek ve vadeli hesap açma imkanı da sunmaktadır sizlere. Esnek ve vadeli hesabınızı ise 32 gün vade ile açabilirsiniz. Dolar, Euro gibi döviz bazında katılma hesabınızı da yine TL cinsinden olan hesapta olduğu gibi 1 ay, 3 ay, 6 ay, 1 yıl vadeli ve 1 yıldan daha uzun süreli açabilirsiniz. Aynı esnek vadeli hesap işlemi asgari 32 gün olmak şartı ile yabancı para katılma hesabında da söz konusudur. 

Vakıf Katılım Katılma Hesabı açtırmak için Vakıf Katılım Bankasının size en yakın şubesine gidebilirsiniz. Şubeye gitmeden Vakıf Katılım Katılma Hesabı Nedir? hakkında önce daha detaylı bilgi almak istiyorsanız ve aklınıza takılan sorulara da cevap bulmak istiyorsanız Vakıf Katılım Bankası müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Müşteri hizmetleri diğer adı ile çağrı merkezi telefon  numarası 0850 202 1 202’dir. Günün her saati dilediğiniz zaman arayabilirsiniz. Sizde birikimlerinize Vakıf Katılım hesabı açma ile devam edin. Hem kazanın hem de risksiz yatırım yapmanın tadını çıkarın. 

OKU:   Kredi Kartı Ödeme ile Yapabileceğiniz 12 Farklı Hizmet

Vakıf Katılım’dan Hesap Nasıl Açılır?

Nüfus cüzdanınız ile size en yakın Vakıf Katılım Bankasına giderek hesabınızı açabilirsiniz. Aynı gün içerisinde Vakıf Katılım hesabınız açılacaktır. Dilediğiniz gibi hesabınıza para yatırabilir ve çekebilirsiniz. Birikimlerinize Vakıf Katılım Bankası ile devam edin. Malum olduğu üzere günümüz şartlarında evde para saklamak ya da biriktirmek güvenilir değil, her an hırsızların ve kötü niyetleri kişilerin kurbanı olabilirsiniz. Bu nedenle birikimlerinize Vakıf Katılım bankasında devam etmek sizin için daha makul olacaktır.

Vakıf Katılım bankasında hesap açtıktan sonra Vkart alabilir ve kullanabilirsiniz. Vkart bankamatik kartı olarak tasarlanmıştır. Vkart yardımı ile ATM’lerden para çekebilir ve para yatırabilirsiniz. Ayrıca bunun yanı sıra Vkart ile Mastercard ve Visa logosu bulunan iş yerlerinden de para çekebilirsiniz. Var sayalım yurt dışına çıkacaksınız Vkart kullanıcı iseniz kartınızı yurt dışı kullanıma açtırmaya gerek olmadan kullanabilirsiniz. Yine Mastercard ve Visa logosu bulunan yerlerden yurt dışında da para çekebilir ve dilediğiniz gibi harcayabilirsiniz. Ayrıca bilmeniz de fayda var ki Vakıf Katılım şubelerinde ve tüm dağıtım kanalların da hesap işletim ücreti alınmıyor.

Vakıf Katılım hesap açma işlemleri ve diğer Vakıf Katılım hizmetleri hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız 0850 202 12 02 numaralı Vakıf Katılım müşteri hizmetlerini arayabilir ve aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulabilirsiniz. Müşteri temsilciniz sizlere gerekli yönlendirmeleri yapacaktır. Vakıf Katılım Bankası müşteri hizmetleri, çağrı merkezini dilediğiniz zaman arayabilirsiniz. 7/24 aktif olarak hizmet vermeye devam etmektedir. 

Vakıf Katılım Finansal Kiralama

Finansal Kiralama hizmeti gerekli hükümler ve yasalar çerçevesinde taşınır ya da taşınmaz olan malların banka tarafından teminat altına alınarak kiraya verilmesidir. Yatırım aracı olarak kullanacağınız taşınabilir ya da taşınamaz malınızın mülkiyeti bankaya verilmektedir.

OKU:   Bayram Öncesi Bankaların Kredi Kampanyaları

Kullanım hakkı size kiracıya sunulmaktadır. Bu işlem boyunca belirli bir süre zarfına kadar sözleşme imzalanmaktadır. Sözleşme bittiğinde belirlenen rakamlar doğrultusun da malın mülkiyeti kiracıya geçebilmektedir. Yatırımlarınızı isterseniz orta vade de isterseniz de uzun vade de gerçekleştirebilirsiniz. Bu konu da karar tamamen size aittir.

Geri ödemelerinizi dilerseniz TL dilerseniz de dövize endeksli ödeme yapabilirsiniz. Yatırımlarınızın %100’ü kadar finansman desteği kullanabilirsiniz. Nakit ihtiyaçlarınızı da bu şekil de daha rahat yönetme imkanı sağlayabilirsiniz.

Vakıf Katılım Referans ve Teminat Mektubu

Teminat mektubu; yurt içi ya da yurt dışında gerçek- tüzel kişiler lehine malın teslimi, üretimi gibi konular da işin zamanında ve eksiksiz yapılmasını taahhüt eden belge olarak nitelendirilmektedir.

Teminat mektupları hem TL hem de döviz cinsinden düzenlenmektedir. Bunun yanı sıra süreli olduğu gibi süresiz de düzenlenmektedir. Yurt dışı teminat mektupları ise harici garanti adı ile anılmaktadır. Yurt dışında yerleşik kişiler ya da kurumlara hitaben düzenlenmektedir. Teminat mektupları işe göre kesin, geçici, avans ya da özel taahhütlü olabilir.

Referans mektubu ise; inşaat ve taahhüt işlerini yapan, Vakıf Katılım Bankası kredili müşterilerine yönelik düzenlenen yazılardır. Teminat mektubunda olduğu gibi referans mektupları da TL ya da döviz cinsinden olabilir.

Akredif

Akredif alıcı kişinin talimatları ile hareket edilen belirli bir tutara kadar, talep edilen belgeler karşılığında, yine süre boyunca satıcıya ödeme yapılacağınız gösteren ve yazılı olarak taahhüt edilme durumu, oluşumudur.

Akredif ile hem alıcı taraf hem de satıcı taraf koruma altına alınmaktadır. Akredif görüldüğünde ödemeli, vadeli ödemeli, karışık ödemeli, kabul kredili, iştira Akredifi olarak sıralanmaktadır. Akredif sisteminin en büyük avantajı ise güvendir. Açılan Akredif ile şirketiniz Vakıf Katılım Bankası güvencesi kazanmış olacaktır.

Akredif hizmetinde bilmeniz gereken taraflar vardır. Bu tarafları da amir, amir banka, lehtar, ihbar bankası, teyit bankası olarak sıralayabiliriz. Akredif hakkında daha kapsamlı bilgi almak istiyorsanız Vakıf Katılım Bankası Ticari başlığı altında yer alan Gayri Nakdi Finansman Fon başlığını tıklamanız yeterli olacaktır.

Size en yakın Vakıf Katılım şubesine giderek Akredif hizmetinden yararlanabilirsiniz. 0850 202 1 202 numaralı çağrı merkezini de arayarak sorularınız müşteri temsilcinize yöneltip cevap bulabilirsiniz.

OKU:   Forex Piyasası ile ilgili bilmek isteyebileceğiniz şeyler

Vakıf Katılım Kiralık Kasa Hizmeti

Ülkemiz de son dönem de hırsızlık olayları bir hayli arttı. Hırsızlar hem maddi hem de manevi yönden oldukça negatif etkilemektedir. Bu nedenle en temel önlem ise değerli eşyalarınızı eviniz de iş yeriniz de saklamak yerine daha güvenilir yerler de bulundurmaktan geçmektedir. Ülkemiz de gerek özel gerek ise kamu bankalarının bir çoğu kiralık kasa hizmeti vermektedir. Belirli bir miktar da ödeme yaparak kiralık kasa hizmetinden yararlanabilirsiniz. Kiralık kasa fiyatları boyutlarına göre de farklılık göstermektedir. Örneğin küçük kasa kira bedeli ile büyük kasa kira bedeli aynı değildir. Ana konumuz Vakıf Katılım Kiralık Kasa hizmet detaylarını anlatmaya devam edelim.

Vakıf Katılım bankasında da üç farklı çeşit kasa sunulmaktadır. Küçük boy, orta boy ve büyük boy kasalardan ihtiyacınıza yönelik olanlardan dilediğinizi kiralayabilirsiniz. Gerçek ya da tüzel kişilerin tamamı Vakıf Katılım bankasından kasa kiralayabilirler.  Değerli eşyalarınızı, altınlarınızı, çeklerinizi, senetlerinizi eviniz de saklayıp hırsızların hedefi haline gelmek yerine, Vakıf Katılım bankası kasalarında daha güvenilir ellerde saklayın ve içiniz rahat etsin.

Vakıf Katılım kasanızda bulunan eşyalarınıza mesai saatleri içerisinde dilediğiniz zaman ulaşabilir. Yeni eşyalar belgeler ekleyebilir ya da gerekli eşyalarınızı kasadan alabilirsiniz.  Vakıf Katılım bankasında aylık ya da haftalık değiş yıllık kasa kiralama hizmeti verilmektedir. Ödemeleriniz de yıllık olarak tarafınızdan alınacaktır. Kiralık kasa fiyatları ve hakkında daha detaylı bilgi almak için Vakıf Katılım bankası müşteri hizmetlerini arayabilirsiniz. Vakıf Katılım müşteri hizmetleri telefon numarası ise 0850 202 12 02’dir.

Vakıf katılım bankası müşterisi olun ya da olmayın kasa hizmetinden yararlanabilirsiniz. Kasa kiralamak için Vakıf Katılım şubesine gitmeniz ve gerekli formu doldurmanız gerekiyor. Aksi halde arama yaparak maalesef kasa kiralama işleminizi tamamlayamazsınız. Günümüz de bankadan güvenilir başka bir kaynak söz konusu olmuyor maddi alanlarda. Evinize tam güvenilir olmayan kasalardan alsanız dahil hırsız siz yokken hırsızlar evinize girerek kasayı açarak eşyalarınızı yine çalabilir. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir