PTT Kredi Veriyor mu? PTT ile Anlaşmalı Kredi Veren Bankalar

Yaygın alt yapısı ile Türkiye’nin Posta Teşkilatı olan PTT, yakın geçmişte sizin de hatırlayacağınız üzere özelleşmişti. Bu işlemin ardından vizyonunu ve satış pazarlama politikasını geliştiren PTT, yeni ve farklı hizmetlere imza atıyor. Bu hizmetlerden biri de ihtiyaç kredisi. PTT’den ihtiyaç kredisi çekmek istediğiniz de size en yakın PTT Şubesi’ne giderek başvuru yapmanız gerekiyor. Bunun ardından bir değerlendirme gerçekleşiyor ve talebinize ilişkin sonuç size iletiliyor. 

PTT kredi başvurularında aracı bir görev alıyor aslında. Şöyle ki, siz PTT ihtiyaç kredisi başvurusu yaptığınızda başvurunuz Odeabank, Aktifbank, Vakıfbank gibi anlaşmalı bankalara iletiliyor ve bu bankalar size kredi sağlıyor. Bu kredilere ek olarak kendi bünyesinde de özellikle emeklilere kredi vermeye başladı PTT. Kredi verme sisteminin bankalardan farkı yok. Yine belirli faiz oranlarına bağlı olarak ödemelerinizi aylık vadeler ile yapabiliyorsunuz. Hatta bankaların kredi verme aşamasında bağlı oldukları şartlar PTT kredilerinde de söz konusu. Yani kredi için aylık geliriniz olacak ve kredi notunuz da düşük olmayacak. Belirlenen şartları yerine getirir iseniz banka kredi talebinize olumlu cevap verecektir. 

PTT örnek kredi hesaplaması ile yazımıza devam edelim. PTT kredisini maksimum 80 yaşınıza kadar kullanabilirsiniz. Kredi faiz oranları ise % 1,75’ten başlamaktadır veen fazla 36 aylık vade ile verilmektedir. Belirttiğimiz şartlar da 20 bin TL kredi kullanırsanız aylık kredi taksit ödemeniz 797 TL olacaktır. Kredi kapsamında ödemeniz gereken tahsis ücreti ise 100 TL’dir. Kullandığınız kredi rakamı değiştikçe kredi tahsis ücreti de değişmektedir.

Kredi kullanımı kapsamında kefil ya da ipotek talep edilmemektedir. Ama üst metinde de belirttiğimiz gibi genel de krediler emeklilere özeldir. Kredi başvurusu için size en yakın PTT şubesine giderek kredi başvuru formu doldurmanız yeterli olacaktır. Aynı gün içerisinde kredi sonucunuz olumlu ya da olumsuz olsun size aktarılacaktır. Daha fazla bilgi için PTT resmi internet adresini ziyaret edebilirsiniz. 

OKU:   Nereye Neden Yatırım Yapmalı?

PTT İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları

PTT İhtiyaç Kredisi Faiz Oranları % 1,75’ten başlamaktadır. 36 aya varan vadeler ile kredinizi kullanabilirsiniz. Kredilerde sunulan en alt limit 500 TL üst limit ise 40 Bin TL’dir. 80 yaşına kadar emekli olan bireylerin tamamı da krediden yararlanabilirler. Örnek kredi hesaplama tablosu: 20 bin TL krediyi belirttiğimiz gibi % 1,75 faiz oranı ve 36 ay vade ile kullanırsanız aylık taksit ödeme tutarınız 797 TL olacaktır. 20 bin TL kredi kullandığınızda ir defaya mahsus kredi tahsis ücret ödemesi yapmanız da gerekebilir. Kredi tahsis ücreti kullanacağınız kredi rakamına göre farklılık gösterebilir.

PTT İhtiyaç Kredisi başvurularınızı size en yakın Ptt şubesine giderek yapabilirsiniz. Kredi hakkında aklınıza takılan tüm sorular için de PTT bank müşteri hizmetlerini aramanız yeterli olacaktır.  PTT şubesine gittiğiniz de kredi başvuru formu doldurmanız yeterli olacaktır. PTT ihtiyaç kredisi kullanımında sizden kefil ya da ipotek talep edilmemektedir. Anında zaman kaybetmeden ve maddi gereksinimlerinizi daha fazla ertelemeden kredinizi kullanabilirsiniz. Maddi sorunlara bağlı olarak kendinizi daha fazla yıpratmayın. Çözüm yanınıza ve yanı başınıza kadar geldi. 

ODEABANK PTT KREDİSİ

Genel de ani nakit gereksinimlerinizi karşılamak için bankaların ihtiyaç kredilerine başvuru yaparız. Uzun vadeler ile geri ödemek her daim daha kolay bir hal almıştır. En bazit hali ile 2 bin TL parayı tek taksitte ödemek ile 2 ayrı taksitle ödemek aynı olmaz. Haber içeriğimizde nakit sorunu ile karşı karşıya kalan kişilere  Odeabank PTT Kredisi hakkında kapsamlı bilgi vereceğiz. Odeabank müşterisi olun ya da olmayın kredi imkanlarından yararlanabilirsiniz. Özel sektör de çalışmanız ya da kamu çalışanı olmanız da hiç önemli değil.

Önemli olan aylık gelirinizin bulunması, SSK prim ödemelerinizin yapılıyor olmazı ve kredi notunuzun da düşük olmamasıdır. Kredi notu bilindiği üzere geçmiş dönemlerde ki ödeme düzenine göre belirlenir ve bankanın kredi verme aşamasında ki en önemli basamaklardandır. Bu ana nedene bağlı olarak bankacılık işlemleriniz sekmeye uğramaması için kredi notunuzu yüksek tutmalısınız.

OKU:   Acil Para Bulmak için Etkili Yöntemler

Odeabank PTT kredisi maksimum 36 ay vade ile sunulmaktadır. 36 aya kadar olan vade seçeneklerinden dilediğinizi belirleyerek kredinizi kullanabilirsiniz. Kredi kapsamında uygulanan en düşük faiz oranı % 1,29 iken en yüksek faiz oranı da % 1,79’tur. Odeabank PTT Kredisi verilmesinin nedeni ise banka kredi başvurunuzu Odeabank şubelerinden ya da resmi web adresinden yapabileceğiniz gibi, PTT şubelerine giderek kredi başvurusu yaparak da gerçekleştirebilirsiniz.

Bankadan belirttiğimiz şartlar da 8 bin TL krediyi 36 ay vade ve % 1,29 faiz oranı ile kullandığınız da aylık kredi taksit tutarınız 292 TL olacaktır. Kredi toplam geri ödeme rakamı da 10 bin 512 TL olacaktır. Banka kredi kapsamında sizden kefil ya da ipotek talep etmemektedir. 8 Bin TL kredi kullanımında ödemeniz gereken tahsis ücreti 40 TL olacaktır. Kredi tahsis ücreti toplam kullandığınız kredi rakamına göre farklılık gösterebilir. Sizde gereksinimlerinizi daha fazla ertelemeden üst metinde belirttiğimiz başvuru kanalları ile kredi başvurunuzu yapın ve maddi gereksinimlerinizi karşılayın. 

PTT Bayram Kredisi

Bankalardan kredi çekebilmemizin içinde, kredi notunuzun yüksek olması ve devam eden krediniz var ise, aylık gelirinizin %45 ini kapsıyor olmaması gerekmektedir. Eğer kredi notunuz düşük ise, başvurduğunuz krediniz onaylanmayabilir. Ya da devam eden krediniz yüzünden, ödeme zorluğuna düşeceğiniz gerekçesiyle onaylanmayabilir. Ama bu gibi sorunlarınız yok ise, istediğiniz bankadan ihtiyaç kredinizi kullanabilirsiniz. Özellikle bir çok emekli müşterisi olan PTT den, çalışanlara da özel kredi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz. Düşük faiz oranları ve uzun vade seçenekleriyle kredi taksitlerinizi ödeme zorluğu çekmeden, bayram kredinizi alabilirsiniz. Size yakın bir PTT şubesine gidip, kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Kredi sonucunuz yarım saat içinde sonuçlanmaktadır. Olumlu sonuçlanan kredinizi, anında alabilir, ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Kimliğiniz ile birlikte gitmeniz yeterlidir. Özellikle müşterisi olan emeklilere de bayramda ihtiyaç kredisi olarak maaşlarının 20 katına kadar kredi desteği de de sağlamaktadır.

OKU:   Bayram Öncesi Bankaların Kredi Kampanyaları

Uzun vadeleri ile ödeme zorluğu çekmeyen müşterilerinin tercihi olmaktadır. Ayrıca PTT şubelerinden kredi seçeneklerini beğendiğiniz anlaşmalı olduğu bankaların da kredi seçeneklerinden de yararlanabilirsiniz. Denizbank ın kredi seçeneği olan 36 Bin TL ye kadar ihtiyaç kredisinden yararlanabilirsiniz. İNG Bankasının sunmuş olduğu kredi postam kampanyası olan 45 Bin TL ye kadar olan kredisinden yararlanabilirsiniz. Teb- et kredi olan 30Bin TL ye kadar ihtiyaç kredisinden faydalanabilirsiniz. Ya da Aktifbank’ın sunmuş olduğu 40Bin TL ye kadar olan krediyi kefilsiz olarak kullanabilirsiniz. Tüm bu bankaların kredi kampanyaları için, PTT den başvuru yapabilir, anında kredinizi kullanabilirsiniz. Yine ödemelerinizi PTT şubelerinden yada Matiklerden kolaylıkla yapabilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak için, PTT nin WEB sitesinden öğrenebilirsiniz. 

PTT Emekli Kredisi Alma

Emekli iseniz ve bu aralar size en uygun kredi arayışına girdiyseniz PTT kredisi tam da size uygun olabilir. PTT Emekli kredinizi 36 aya varan vadeler ile geri ödeyebilirsiniz. Üstelik kredinizi kefilsiz ve şartsız kullanabilirsiniz. 

PTT kredisi için gerekli olan tek şart maaşınızı PTT şubelerinden herhangi birinden alıyor olmanız. Maaşınızı PTT’den alırsanız kolayca krediden yararlanabilirsiniz. Kredi faiz tutarı % 1,75 olarak belirlenmiştir. Kullanabileceğiniz maksimum kredi tutarı ise 40 bin TL’dir.

Örnek kredi hesaplama tablosu: 9,500 TL krediyi 36 ay ve belirttiğimiz vadeler de kullandığınızda aylık ödeme yapmanız gereken tutar 378 TL olacaktır. Bir defaya mahsus da 47,50 TL kredi tahsis ücreti ödemesi yapmanız gerekmektedir.

Rakam ise az geldi ise de 20 bin TL kredi kullanarak aylık 797 TL taksit ile kredi geri ödemelerinizi tamamlayabilirsiniz. 20 bin TL kredi de ise ödemeniz gereken tahsis ücreti 100 TL’dir. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir