Devlet Desteğiyle Verilen 5 Kredi

Devlet destekli verilen krediler normal kredilere göre çok daha avantajlı olarak verilmektedir. Çoğunlukla faizsiz olarak verilen bu krediler, bazen de düşük faizli veya daha uzun süreli taksitlendirmelerle verilmektedir. Bazen de yaşanan mağduriyetlerin giderilmesi için devletin katkıda bulunmak amacıyla verdiği kredilerdir. Bunlar, hayvancılık kredisi, tarım kredisi, konut kredisi ve mazot desteği gibi kredilerdir.

Devlet Destekli Halkbank Konut Kredisi

Ev sahibi olmayanlara müjde niteliğinde bir haber geldi. Devlet destekli Halk Bank konut kredisi ile artık sizde evinizi alabilir ve hayallerinize kavuşabilirsiniz. Konut sahibi olmak için bankada para biriktirmeye başladıysanız gerekli başvuruları yaparak devlet desteği de alabilirsiniz. Hesabınız da var olan parayı 3 yıl boyunca kesintisiz olarak biriktirmeye devam ederseniz biriken paranın % 15’i de devlet desteği olarak sunulacaktır.

Konut kredisinde devlet desteği 15 bin TL’ye kadar sunulmaktadır. Sizde devlet destekli krediden yararlanmak istiyorsanız vakit kaybetmeden  Halk bankasın da hesabınızı açabilirsiniz.  Bildiğiniz gibi konut kredilerinde % 25 peşinat sunmanız gerekiyor. Biriken bu paranız ile peşinat ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Devlet destekli Halk Bank konut kredisi için aranan en temel şart üst metinde belirttiğimiz gibi 3 yıl boyunca hesabınız da para biriktirmeye devam etmektir.

Devlet Destekli Tarım Kredisi

ETİME ,SÜTÜME DESTEK… Ziraat bankası devlet destekli tarım kredisi: Eskiden çiftçiler kendi güçleriyle bir şeyler yapmaya çalışır olanı satar kalanı yerlermiş böylece hayatlarını idame ettirirlermiş. Günümüzde devlet desteğiyle çiftçilerimizi bir nebzede olsa rahatlatma çalışmaları başladı Baktığınızda sadece çiftçiye yardım gibi gözükse de dolaylı yoldan bizlere de faydası oluyor çiftçiyi yormadığı için bizlere de ürünler daha ucuza geliyor.

Devletin verdiği bu destek çok kapsamlı 100 bin liraya kadar faizsiz kredi imkanı sunuyor tabi belli şartlarla. Hayvansal üretim ve tarım kredisi olarak ikiye bölünmüş tabi kendi içlerinde de sınıflandırılmış. Hatta süs bitkisi yetiştirene bile bu imkan sunulmuş işte bu yüzden bu imkanlar varken çiftçimiz neden yararlanmasın ama değil mi. Tabi birde şartlarının olduğu kısım var içeriği nedir kimler faydalanabiliyor ona da bakılması lazım çiftçi deyip te büyük yatırımcılara bu destek sağlanıyorsa şartları uymayan hatta başvuru gücü olmayan çiftçilerimizi de görmek lazım onların ulaşmasını beklemeden onlara ulaşılması lazım diye düşünüyorum.

OKU:   Türkiyedeki İslami Finans Banka ve Şirketleri

Ziraat bankası ve Kredi tarım kooperatifleri bu vazifeyi üstlenmiş. Dileğimiz şartların her çiftçimize uyması ve hepsinin yararlanabilmesi. Bize lazım olan etimizin, sütümüzün, sebzemizin ziyan olmasını nasıl istemiyorsak bunlar için emek harcayan varını yokunu ortaya koyan emekçilerimizin hakkını savunmak için olan desteği bizlerde sonuna kadar desteklemeliyiz. Çiftçiler ülkemizin bel kemiği…Belimiz bükülmesin..

Devlet Destekli Mazot Desteği

Çiftçi kayıt sistemine kayıtlı olan çiftçilere, tarım arazilerinin büyüklüğüne dikkat edilerek mazot ödemesi verilmektedir. Mazot ödemeleri birçok maddi problem yaşayan çitçinin derdine derman olmuştur. Maddi nedenler ile tarlasını ekemeyen tohum bulamayan mazot alamayan çiftçiler devlet destekleri ile gelir kapılarını daha doğrusu ekmek kapılarını garanti altına alabilmişlerdir.

Devlet destekli mazot desteği ile sizde üretiminize devam edebilirsiniz. Her sene olduğu gibi 2016 yılında da devlet mazot desteği verilecek.  Devlet mazot desteği Gıda ve Tarımcılık bakanlığı tarafından düzenlenmektedir ve verilen destekler çiftçiler tarafından Ziraat bankasından alınmaktadır. Mazot desteği geçmiş dönem de dekar başına 5, 1 TL idi, yukarda da belirttiğimiz gibi bu sene bu oran da artış olacak ve çiftçiler üretim de yer alan ihtiyaçlarını daha kolay karşılayacaklardır. Devlet destekleri sadece mazot ile sınırlı değil; gübre, tohum ve daha fazla desteği alabilirsiniz.

Çiftçiye Devlet Destekli Faizsiz Kredi

Ekonomimizin olmazsa olmazlarından olan çiftçilerimiz sunulan bu destek ve faizsiz kredi ile üretimlerini daha verimli olarak gerçekleştirecekler. Gerek mazot, gerek gübre ve daha fazlası derken dağ gibi olan masraflar karşısında çaresiz kalmayacak ve topraklarını nadasa bırakmak zorunda, üretimi durdurmak zorunda kalmayacaklar. Yerli üretimi desteklemek amacıyla sunulan bu kredi çeşitli projeler ile sunulmaktadır. Kredi kullanmanın yanı sıra bu alan da geri ödemesiz hibe dahi alabilirsiniz.

OKU:   Banka Şubesine Gitmeden SMS ile Kredi Alma

Faizsiz çiftçilere sunulan krediden yararlanabilmeniz için ilk olarak çiftçi olduğunuza dair belgenizin olması gerekiyor. Yani çiftçi kayıt sistemin de isminiz yer almalıdır. Bunun yanı sıra devlet destekli faizsiz çiftçilik alanın da kredinizi Kosgeb aracılığıyla da alabilirsiniz.

Devlet Destekli Hayvan Kredisi

Hayvan yetiştiriciliği yapmak isteyenler için devlet destekli kredi alabilmek için TKDK  (Tarım ve kırsal kalkınma kurumu) nun kapısını çalmanız gerekmektedir. Çünkü hayvan alımlarınız için size KOSGEB bir destek sağlamaz. Sadece sizin yetiştiricilikte ihtiyacınız olan makine ve teçhizat temininiz için kredi sağlanmaktadır. Yani sağma makinesi, kuruluş makineleri, işletme giderleri gibi ihtiyaçlarınız için kredi sağlanmaktadır..

Ama TKDK vermiş olduğu büyükbaş ve küçükbaş hayvancılık için %50-70 gibi hibe kredisi alma avantajınız var. Dana, inek, düve ve manda gibi alımlarınızda kurumdan kredi alabilirsiniz. Bu konuda öncelikle desteklenen bazı iller bulunmaktadır. Bunlar, Çorum, Balıkesir, Afyon, Amasya, Erzurum, Hatay, Diyarbakır, Kahramanmaraş, Kars, Isparta, Malatya, Ordu, Konya, Şanlıurfa, Sivas, Samsun, Trabzon, Tokat, Van, Yozgat gibi illerdir.

Yalnız en başta olan şartı, bu kırsal kesimde yaşanmasıdır. Amaç kırsal bölgelerdeki iş sahasını genişletmek, köyden kentlere göçleri engellemektir. Bu nedenle kırsal bölgede oturma zorunluluğu vardır. Yapmanız gereken illerde bulunan TKDK müdürlerine yapmak istediğiniz projenizi sunmaktır. Bu projeniz değerlendirildikten ve bazı araştırmalar yapıldıktan sonra sizin ihtiyacınız dahilinde destek sağlanmaktadır. Var olan işletmenizi geliştirmek için kredi talebinde de bulunabilirsiniz ya da yeni bir işletme açmak için hibe kredi de talep edebilirsiniz.

Daha ayrıntılı bilgi sahibi olmak isterseniz de, Ankara müdürlüğü olan 0332 438 35 00 numaralı müşteri hizmetlerinden yardım alabilirsiniz. Bu numaradan bulunduğunuz İlin TKDK telefonlarına da ulaşabilir bizzat görüşmeler yaparak şartlarının detaylarını öğrenebilirsiniz. Hayvan kredisi için  devlet bankalarından da kredi talebinde bulunabilirsiniz. Devlet bankalarının özellikle istihdamı sağlamaya yönelik olan %0 faiz oranları ile kredi desteği alabilirsiniz.

OKU:   Findeks Nedir? Ne İşe Yarar? Aklınızda Soru Kalmasın

Ziraat Bankasının bu uygulaması sayesinde almak istediğiniz hayvanların parasını rahatlıkla bulunabilirsiniz. Sadece hayvan kredisi değil, hayvan barınak yardımı, yem hazırlama ünitesi gibi birçok ihtiyaçlarınız içinde uygun şartlarda kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir