Gelir Belgesiz Kredi – Veren Bankalar ve Merak Ettiğiniz sorulara cevaplar)

Gelir Belgesiz Kredi Alırken Eş Vekaleti Gerekir Mi?

Banka kredilerinde istenilen evraklar arasında gelir belgesi yer almaktadır. Gelir belgesinin istenmesinde ki temel neden banka kredi borcunuzun ödenme ihtimalidir. Gelir belgeniz olmadığında, banka kredi geri ödemelerini yapamayacağınızı düşünerek kredi vermeyebilir. Fakat bazı bankalar gelir belgesiz kredi devri başlattı. Ara dönemler de kampanya olarak karşımıza çıkmaktadır.

Gelir belgesiz kredi alırken de sunulması gereken evraklar var. Gelir belgesiz kredi alırken banka ilk aşama da kredi notunuza bakar, eğer kredi notunuz yüksek ise gelir belgesiz krediye daha da yakınlaşmış olursunuz. Gelir belgesiz kredi kullanabilmeniz için eş vekaleti sunmanıza gerek bulunmamaktadır.

Gelir Belgesiz Konut Kredisi Alınabilir Mi?

Ev sahibi olmak isteyenlerin başvurduğu en ideal yollardan olan konut kredisidir. Konut kredisi çekebilmeniz için de bazı şartları yerine getirmeniz gerekiyor. Bu şartlardan biri de gelir belgesi sunmaktır. Konut kredisi alabilmeniz için aranan ilk şart kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Geçmiş dönem kredi ya da kredi kartı borcunuzu ödemezseniz, yani düzenli şekilde gerçekleştirmezseniz kredi notunuz düşük olacaktır ve banka konut kredisi talebinizi onaylanamayacaktır. Aranan diğer şartlardan biri de gelir belgesidir. Banka ödemelerinizi yapıp yapmayacağınızı gelir belgenize bakarak karar vermektedir. Dolayısı ile gelir belgesiz konut kredisi almanız çok zordur.

Aylık geliri olmayan kişiler maalesef konut kredisi alamaz. Hatta konut değil birçok banka gelir belgesi olmayanlara ihtiyaç ve taşıt kredisi vermez.  Bu nedenle kredi esnasında gelir belgesi evrağını da bankaya sunması gerekmektedir. Eksik evrak sunarsanız banka kredinizi onaylamaz ve evraklarınızı tamamlamanızı bekler bu da zaman kaybı yaşamanıza neden olur.

Gelir Belgesiz İhtiyaç Kredisi Kullanılabilir Mi?

İhtiyaç kredisi başvuruları için bankaların talep etmiş oldukları evraklar arasında ilk sırada gelir belgesi yer almaktadır. Gelir belgesiz kredi veren bankalar ise bu evrak yerine çalışmış olduğunuz firmanın antenli kağıdı üzerine maaşınızınız yer aldığı yazı talebinde bulunmaktadır.  Bankanın gelir belgesi talep etmesinin en önemli nedeni kredi geri dönüşünü garanti altına alma isteği duymasıdır. İpotekli kredi paketleri için bile bankalar gelir belgesi ya da maaş yazısı istemektedir. Çünkü ipotek işlemlerinde banka sadece ipoteği bir teminat olarak görmekte ve kredi tahsilatı için ipotek konulan taşınmazı ya da aracı satmakla uğraşmayı en son çare olarak kullanmayı istemektedir.

Yani düzenli olarak çalışmayan ya da düzenli gelir belgesi veremeyen kişilerin ne yazı ki kredi başvuruları kabul edilmemektedir. Ancak kredi başvuru formu doldurulan bankada yüksek miktarda mevduat hesabı olan ya da sürekli olarak aynı bankalar ile çalışan kişiler ile kredi notu yüksek olan kişiler için bankalar bazen bu kurallarını esnetebilmektedir.

Halkbank

Bankalar size vereceği paranın geri ödeneceğine dair tüm detaylara dikkat eder ve bu durumu garanti altına almak isterler. Bu temel nedene bağlı olarak da gelir belgesi talep etmektedirler. Bildiğiniz gibi gelir belgesi sizin düzenli bir işe sahip olduğunuzu göstermektedir. Halk bankası genel olan bu kuralı yerle bir edip müşterisi olan ya da olmayan herkese kredi notunun düşük olmaması şartıyla kredi vermeye başladı.

Gelir belgesi sunmadan 10 bin TL kredinizi 36 ay vade ve % 1,33 faiz oranı ile alabilirsiniz. Halkbank gelir belgesiz kredi için size en yakın Halkbank şubesine gidebilir ve ya Halk bankası resmi internet adresi üzerinden kredi başvurularınızı yapabilirsiniz. Halkbank gelir belgesiz kredi ile sizde ihtiyaçlarınızı karşılayın. Gelecek sizin için daha fazla yük olmasın. Sağlıktan eğitime, ev eşyası yenilemeden, yarıyıl tatiline kadar her neyse gereksinimiz kolayca karşılayın.

OKU:   Creditwest Bank Kredi Çeşitleri

Akbank Gelir Belgesiz Kredi Başvurusu

Kredi başvurunuzda bankalar sizden birçok evrak istemektedir. Bu evrakların başında da gelir belgesi geliyor. Bankanın gelir belgesi istemesinin temel nedeni çalıştığınız sabit bir işiniz olduğunu kanıtlamanızdır. Çünkü alacağınız kredinin ödenmesi için sabit gelirinizin olması gerekiyor. Bankalar bazı dönemlerde kampanya yaparak gelir belgesiz kredi sunmaktadırlar. Gelir belgesiz kredi avantajını bu ara Akbank da hizmet olarak veriyor. Anında ve hızlı kredi. Evrak sunarak ya da o evrakları derlemeye uğraşarak zaman kaybetmek zorunda kalmıyorsunuz. Akbank gelir belgesiz kredi başvurularınızı şubeye giderek yapabilirsiniz.

Eğer şubeye gidecek vaktiniz yoksa Akbank resmi internet adresi üzerinden kredi başvurunuzu da yapabilirsiniz. Son olarak SMS olarak da başvuru yapabilirsiniz. SMS ile başvuru için KREDİ yazıp boşluk bırakıp 4425’e kısa mesaj gönderebilirsiniz. Kredi hakkında aklınıza takılan tüm detaylar için 444 25 25 numaralı Akbank çağrı merkezini arayıp kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Gelir belgesiz kredi Akbank, kampanyasını kaçırmayın. İhtiyaçlarınızı daha fazla zaman kaybetmeden karşılayın.  Nakit paraya ihtiyacınız varsa çözüm Akbank da sizi bekliyor.

Garanti Bankası Gelir Belgesiz Kredi

Gelir belgesiz kredi kampanyası yapan bankalardan birisi de Garanti bankası oldu. Bu kampanya sayesinde evrak işleri ile uğraşmadan yorulmadan kısa yoldan kredinizi alabilirsiniz. Uygun ödeme koşulları ve düşük faizler ile Garanti bankası gelir belgesiz kredinizi alabilirsiniz. Kredi detaylarına geçmeden önce nasıl başvuru yapacağınızı kısaca anlatalım;

Gelir belgesiz kredi başvurunuzu Garanti bankası şubeleri kanalıyla yapabilirsiniz. Eğer iş yerinden izin almakta zorlanıyorsanız ya da başka nedenlere bağlı olarak şubeye gidemiyorsanız da Garanti bankası resmi internet adresi üzerinden kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Krediniz olumlu da olumsuz da sonuçlansa aynı gün içerisinde banka müşteri temsilcisi tarafından sizlere iletilecektir.

Garanti bankası gelir belgesiz kredi faiz oranları % 1,44 oranlarından başlamaktadır ve 36 aya varan vade imkanlarından dilediğinizi seçebilirsiniz. Örneğin 15 bin TL kredi kullanırsanız 36 ay vade ve belirttiğimiz faiz koşullarıyla ayda 563,09 TL ödeme yapmanız gerekmektedir. Garanti bankası gelir belgesiz kredi hakkında aklınıza takılan tüm detayları Garanti bankası müşteri hizmetleri Alo Garanti’den faydalanarak anında öğrenebilirsiniz. 

Ziraat

Ziraat Bankası acil paraya ihtiyacı olan kişileri daha fazla bekletmeden zaman kaybı yaşatmadan kredi yollarını açtı, gelir belgesiz kredi ile başvuru yapar yapmaz kredinizi alabilirsiniz. Gelir belgesiz Ziraat bankası ihtiyaç kredisi için en temel şart kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Eğer kredi notunuz düşük ise banka muhtemelen kredinizi onaylamaz. Gelir belgesiz Ziraat bankası ihtiyaç kredi başvurularınızı 2 farklı kanal ile yapabilirsiniz. Bunlardan ilki en yakın Ziraat bankası şubesine gitmek ikincisi ise Ziraat bankası resmi web adresine girerek başvuru yapmaktır. Başvuru sonucunuz en geç 15 dakika içerisinde tarafınıza iletilecektir.

Ziraat bankası gelir belgesiz kredi faiz oranları banka tarafından % 1,34 olarak belirlenmiştir ve en fazla 36 ay vadeden yararlanma şansınız vardır. Örneğin 10 bin TL kredi 36 ay vade ve belirttiğimiz vade koşulu ile kullanırsanız aylık ödemeniz gereken taksit tutarı 368 TL olacaktır. Toplam banka geri ödemeniz de 13.300 TL olarak ödeme tablonuz da yer alacaktır. İhtiyaçlarınızı daha fazla ertelemeyin. Ziraat bankası gelir belgesiz krediden faydalanmaya başlayın. Kredi hakkında aklınıza takılan tüm detaylar için Ziraat bankası telefon bankacılığı ile iletişime geçebilirsiniz.

OKU:   Bayram Öncesi Bankaların Kredi Kampanyaları

Yapı Kredi Bankası

Gelir belgesiz krediden faydalanmak için öncelikle kredi notunuzun düşük olmaması gerekiyor. Yani geçmiş dönem kullandığınız kredi ya da aktif olan kredi kartı aylık ödemelerinizi düzenli olarak yapmanız şarttır. Yapı Kredi Gelir Belgesiz Kredi Faiz Oranı: Gelir belgesiz kredi başvurularınızı Yapı Kredi şubesine giderek ya da Yapı kedi resmi web adresine girerek kolayca yapabilirsiniz. Gelir belgesiz kredi faiz oranı % 1,45 olarak belirlenmiştir. 36 ay vadeye kadar olan geniş taksit seçeneğinden faydalanabilirsiniz. Kredi kapsamında toplam da 1 kereye mahsus 50 TL dosya masrafı ödemesi yapmanız gerekmektedir.

Gelir belgesiz kredi başvurunuz olumlu da olumsuz da sonuçlansa aynı gün içerisinde Yapı Kredi banaksı tarafından kısa mesaj aracılığı ile ya da müşteri temsilcileri tarafından yapılacak arama ile tarafınıza iletilecektir.

Vakıfbank

Vakıfbank gelir belgesiz kredi ile acil paraya ihtiyacı olan herkesin imdadına yetişti. Evraklarla zaman kaybetmeden kısa yoldan gelir belgesiz kredinizi alabileceksiniz. Kredi detaylarına geçmeden önce nasıl başvuru yapacağınızı kısaca anlatalım. Gelir belgesiz kredi başvurularını Vakıfbank şubelerine giderek ya da resmi web adresi üzerinden kredi talep formunu doldurarak anında yapabilirsiniz. Banka kredi onayınızı da aynı gün içerisinde tarafınıza iletecektir. Vakıfbank gelir belgesiz kredi talebinizde banka ilk olarak kredi notunuza bakmaktadır. Eğer geçmiş dönem ödemlerinizi zamanında ve düzenli yaptıysanız hiçbir sıkıntı yaşamadan kredinizi alabilirsiniz. Vakıfbank kredi faiz oranları % 1,75’den başlamakta ve 36 ay vadeye kadar kredinizi taksite bölebilirsiniz.

Vakıfbank gelir belgesiz kredi hakkında aklınıza takılan tüm detayları Vakıfbank müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz. Müşteri hizmetleri her gün her saat aktif olarak hizmet vermektedir. Dilediğiniz zaman müsait olduğunuzda arayabilir ve sorularınıza cevap alabilirsiniz Vakıfbank müşteri hizmetleri telefon numarasını da vererek sizi ek zahmete sokmayalım. Vakıfbank müşteri hizmetleri telefon numarası 444 07 24’tür.

İş Bankası

Banka kredi verirken ilk olarak kredi notunuza ardından da düzenli geliriniz olup olmadığına bakar. Eğer düzenli geliriniz yok ise banka var olan krediyi ödeyemeyeceğinizi düşünerek size kredi vermeyebilir. Genel olarak tüm bankalarda aynı durum söz konusudur. Fakat bazı dönemlerde banka kampanya yaparak gelir belgesiz kredi veriyor. Gelir belgesiz kredi kampanyası yapan bankalardan birisi de İş bankası oldu. İş bankasından gelir belgesiz kredi almanız için öncelikle kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor. Yani geçmiş dönem kredi ya da kredi kartı ödemelerinizi düzenli yaptıysanız kolaylıkla krediden faydalanabilirsiniz.

İş bankası gelir belgesiz kredi faiz oranı % 1,48 olarak belirlenmiştir. En fazla vade oranı ise 36 aydır. Örneğin 10 bin TL kredi çekseniz aylık ödemeniz gereken taksit tutarı 378 TL olacaktır. Faiz oranı ile genel bir hesaplama yaparsak toplam ödemeniz gereken rakam 13,670 TL olur. İş bankası gelir belgesiz kredi başvurularınızı size en yakın İş bankası şubesine giderek ya da resmi internet adresi üzerinden kredi talebinizi tamamlayabilirsiniz.

OKU:   Türkiyedeki İslami Finans Banka ve Şirketleri

Denizbank

Kuralları yerle bir eden gelir belgesiz krediyi müşterileri ile buluşturan bankalardan birisi de Denizbank oldu. Denizbank gelir belgesiz kredi için kredi notunuzun yüksek olması gerekiyor. Yani geçmiş dönem kredi ve kredi kartı ödemeleriniz düzenli olmalıdır. Aksi halde banka gelir belgesiz kredi talebine olumsuz cevap verebilir.

Denizbank gelir belgesiz kredi faiz oranları % 1,44’den başlamaktadır. En fazla vade ise 36 aydır. Örneğin 10 bin TL gelir belgesiz kredi kullandığınız da aylık 375 TL ödeme yapmanız gerekmektedir. Toplam banka geri ödemeniz ise 13,564 TL olacaktır. İhtiyaçlarınızı daha fazla ertelemeyin Denizbank gelir belgesiz kredi aradığınız kampanya oldu. Hem hızlı hem de kolay kredi. Gelir belgesiz kredi Denizbank kredi başvurularınızı Denizbank şubesine giderek yapabilirsiniz. Eğer şubeye gidecek vaktiniz yok ise Denizbank resmi internet adresine girerek kredi başvurunuzu yapabilirsiniz. Banka kredi sonucunuzu aynı gün içerisinde tarafınıza iletecektir. Geriye kalan tüm detayları Denizbank yed yirmi dört hizmet veren müşteri hizmetlerini arayarak alabilirsiniz. Hadi o zaman hep birlikte krediye.

HSBC

Bankalar genel de alacağınız krediyi ödeme hesaplamaları doğrultusunda kredi veriri. Bu nedenle de kredi notunuz ve gelir belgeniz bankalar için oldukça önemlidir. Kredi notuna herhangi bir evrak sunmanıza gerek kalmadan banka sadece TC kimlik numaranız ile ulaşabilmektedir ve bu bankanın en fazla 15 dakikasını almaktadır. Fakat gelir belgesi almamız gerekli şekilde onaylatmamız daha fazla zamanımızı almaktadır. Neyse ki bankalar bazı kampanyaları yenileyerek gelir belgesiz kredi sunmaktadır. Gelir belgesiz kredi sunan bankalardan birisi de HSBC bankasıdır. HSBC bankasına evraklarla uğraşmadan gelir belgesi sunmadan ihtiyaç kredinizi alabilirsiniz.

Gelir belgesiz kredi faiz oranları % 1,49’dan başlamaktadır. Maksimum 36 ay olan vadeden de yararlanabilirsiniz. Gelir belgesiz kredi HSBC başvurularınızı en yakın şubeye giderek yapabilirsiniz. Şubeye gidecek vakti olmayanlarda HSBC resmi web adresine girerek kredi talep formunu doldurup başvuru yapabilirler. Krediniz olumlu da olumsuz da sonuçlansa aynı gün içerisinde tarafınıza iletilecektir. Bazı fırsatlar kaçmaz, gelir belgesiz kredi kampanyasından yararlanın ve tüm ihtiyaçlarınızı bir çırpıda karşılayın. 

ING Bank

Bankaya kredi başvurusu yaptığınız da talep edilen evrak listesine sizde denk gelmişsinizdir. Gelir belgesi, SSK prim dokümanı, ikametgâh bu listede yer alan genel belgeler arasındadır. Herhangi bir evrak da eksiklik olur ise banka kredinizi onaylamaz. Fakat bazı dönemler banka kredi kampanyası yapmaktadır. Bu kampanyalardan birisi de gelir belgesiz kredidir. Gelir belgesiz kredi ING bank da son kampanyası olarak güncelledi. Hemen sizlere gelir belgesiz kredi ING bank ihtiyaç kredisi detaylarını anlatalım.

Gelir belgesiz ING bank faiz oranları banka tarafından % 1,34 olarak belirlenmiştir. 3 aydan 36 aya kadar olan vade sayısından yararlanabilirsiniz. Örneğin 15 bin TL krediyi belirttiğimiz şartlarda çekerseniz aylık ödemeniz gereken rakam 552 TL olacaktır. Toplam banka geri ödemeniz de faiz oranlarıyla birlikte 19,950 TL olarak ödeme tablonuzda yer alacaktır. Gelir belgesiz kredi başvurularınız ING bank şubesine giderek ya da ING bank resmi internet adresinden kredi talep formunu doldurarak başvuru yapabilirsiniz. Kredi onay durumunuz aynı gün içerisinde tarafınıza iletilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir