Acil Para Bulmak için Etkili Yöntemler

Beklenmedik bir ihtiyacımız için acil para ihtiyacımız olabilir. Ya da bankalardan kredi çekemeyebiliriz. Zaten olan borçlarımızdan ötürü veya düşük kredi notumuzdan. Bankalardan kredi çekemiyorsak, başka alternatiflerden yararlanabiliriz. Ama bu önümüze her gelen, bildiğimiz yerlerden almak anlamına gelmemeli. Çünkü çevremizde bu durumumuzdan yararlanmak isteyen, bizi dolandırmak isteyen insanların olduğunu da  asla unutmayın. Son zamanlarda banka mağdurları oldukları için bankalardan kredi çekemeyen bir çok kişinin olması,  bu tür kişilerin maalesef türemesine neden olmuştur. Para bulmak için köklü şirketleri ve bankalarla birlikte yasal finans kurumlarına başvurmak doğru olacaktır.

Bayilikler ve Satış Mağazaları: Eğer acil nakit para ihtiyacınız araç almak veya mobilya ve beyaz eşya almak için ise, Koç  veya başka firmalardan yararlanabilirsiniz. Koç araç kredisi veya beyaz ve mobilya alımlarınız için bayiliklerinden yararlanabileceğiniz kredili alım sisteminden alabilirsiniz. Çok cazip imkanlarla hatta sıfır faizli araç kredisi veren firmalar olduğu gibi senetle araba satışı yapan firmalarda mevcuttur. İhtiyacınıza göre bu firmaları tercih edebilirsiniz.

Televizyon, mobilya veya cep telefonu gibi ihtiyaçlarınızı almak istiyorsanız EVKUR finans sisteminden de faydalanabilirsiniz. Faizsiz ve senet ile taksitli alışveriş yöntemiyle ihtiyaçlarınızı alabilirsiniz. Elbette aldığınız ürünlerin fiyatı taksitlendirdiğiniz zaman pahalıya gelmektedir ama bankalardan kredi çekseniz de yine aynı şekilde yüksek geri ödemeler yapacaksınız. Bankalar kredi vermiyorsa ihtiyaçlarınızı bu firmalardan temin edebilirsiniz.

Kredi kartını Nakite çevirme: Nakit ihtiyacınızı, başka bir avantaj olarak, yüksek limitli bir kredi kartınız var ise, bunu nakit paraya da çevirebilirsiniz. Çevrenizde olan bazı işletmeler, size bir mal satışı yapmış gibi, belirli bir komisyon karşılığında kedi kartınızdaki limitinizi çekip, taksitlendirerek size nakit para verebilirler. Sizde sadece kredi kartını kullandığınız bankaya borçlu olarak, taksitlerinizi ödemeyebilirsiniz. Yada altın alarak ta nakit para ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Nasıl mı? Bir çok kuyumcu senetli altın satışı yapmaktadır. Kuyumculardan senetli altın alabilirsiniz. Bu şekilde altın almak isteyenler yada nakit paraya ihtiyacı olanlar için diğer bir alternatif. Ama ilk başta dediğim gibi. Bilmediğiniz veya çok yüksek faiz oranları ile çalışan, hiçbir şekilde güven vermeyen kişilerden nakit ihtiyacınızı karşılamayın. Çünkü daha da  büyük zararlara uğrayabilirsiniz.

OKU:   Creditwest Bank Kredi Çeşitleri

Bilgi: Banka dışı kredi veren finans şirketleri

Yine bir çok telefoncu bu işlemi yapmaktadır. Kredi kartınıza taksitle cep telefonu alımı yapıyorsunuz. Daha sonra telefonu yine firmaya satıyorsunuz. Elbette taksitlendirme fiyat farklı telefonu satan firmaya kalmaktadır. Bu işlem ne kadar etiktir bilemem ama bu şekilde acil nakit ihtiyaçlarını giderenler olmaktadır. Siz yine en iyisi değirmen dönerken para akarken yatırım yapın ve zor günleriniz için para biriktirin böylelikle kimseye ihtiyacınız kalmasın. Kimse kimseye bedava para vermeyecektir ve borcunuz katlanarak artacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir