Banka Dışı Kredi Veren Finans Şirketleri

Banka Dışı Kredi Veren Bireysel Finans Şirketleri var mı, bu şirketlerden nasıl kredi alabilirsiniz, kredi kullanım şartları nelerdir hepsi ve daha fazlası hakkında merak ettiğiniz tüm detaylara haber içeriğimiz de ulaşabilirsiniz. Kredi denilince aklımıza ilk olarak bankalar geliyor. Genel olarak bu durum söz konusu olsa da, banka dışında da kredi veren onlarca kurum bulunmaktadır. Banka dışında kredi veren ilk kurum sizlerin de aklına geldiği gibi Kogeb’tir. Kosgeb son düzenlemeler ile 70 bin TL olan krediyi 100 bin TL’ye çıkardı.

Bireysel Kredi Veren Finans Şirketleri

Kosgeb 100 bin TL kredilerinizi yeni bir iş kurmak ya da var olan iş yerinizi geliştirmek için kullanabilirsiniz. Kosgeb’ten alacağınız krediyi maAlesef bireysel ihtiyaçlarınızı karşılamak için kullanma gibi bir hakkınız söz konusu değildir. Kosgeb kredinizi 0 faiz ile vermektedir. Kosgeb dışında ikinci olarak banka dışında kredi kullanabileceğiniz kurum, finans şirketi ise Oyak’tır. Oyak’tan kredi kullanabilmeniz için üye olmanız ve belirlenen aidat ödemelerini yapmanız gerekiyor. Oyak kredilerini Kosgeb de olduğu gibi işleriniz de, ticari alanda kullanmak zorunda değilsiniz. 

Banka Dışı Kredi Veren Kurumlar

Bireysel alanda kullanıma açık kredilerdir. Oyak kredilerinizi belirlenen tutarlar da 36 aydan 84 aya varan vadeler ile kullanabilirsiniz. Örneğin Oyak sistemine üye olan kişi üye olan kişi maaşının 4 katına kadar kredi kullanabilir. Oyak sonrası örnek olarak sizlere Polsan’ı sunabiliriz Polsan; Polis Bakım ve Yardım Sandığıdır. Polsan kredileri için de Oyak kredi sisteminde olduğun gibi üye olmanız ve bu üyelik kapsamında da aidat ödemenizi yapmanız gerekiyor. Polsan kredilerinde ise 36 ay ila 48 ay arasında vade uygulanmaktadır. İhtiyaç kredisi, konut kredisi, düğün kredisi gibi gereksinimlerinize yönelik Polsan‘dan kredi alabilirsiniz.

OKU:   Boş Senet Nereden Alınır? Senetle Alışveriş Yapılabiliyor mu?

Son olarak Banka Dışı Kredi Veren Bireysel Finans Şirketlerine İlksan’ı verelim ve İlksan kredi sistemini de anlattıktan sonra haberimizi sonlandıralım. İlksan; İlkokul Öğretmenleri Sandığıdır. İlksan aracılığı ile de kredi kullanabilmeniz için üye olmanız aranan şartlar arasındadır. Ayrıca Esnaf ve Sanatkarlar Odası da banka dışında kredi veren kurumlardandır. Özellikle esnafın ihtiyaçlarına yönelik kredi sunmaktadır. Sizde belirttiğimiz Finans şirketlerin ana sayfalarına giriş yaparak kredi başvuru şartları hakkında kapsamlı bilgi alabilirsiniz. 

Banka dışında esnaflara özellikle Esnaf ve Sanatkârlar odası kooperatifi de kredi sunuyor. Bu krediden de faydalanmak için bazı şartları yerine getirmeniz lazım; esnaf siciliniz bulunacak, kooperatife kaydınız olacak gibi. Son olarak da senet ile kredi veren özel şirketler ve kişilerden kredi alabilirsiniz. Bankadan farkı olmayan bu sistem de krediniz karşılığı senet imzalıyorsunuz ve belirlenen vadede faiz uygulamasıyla birlikte tekrar geri ödemelerinizi yapıyorsunuz.

Bankalardan Kredi Alamayanlara Kredi

Genel de banka kredisi onaylanmayan kişiler senetle krediye başvuru yapmaktadırlar. Banka kredisinde kredi notu, banka sicili gibi birçok detaya bakılırken, senetle kredi de bu durum söz konusu değildir. Kara liste de olsanız dahil kolayca kredi kullanabilirsiniz. Senetle kredi adından da anlaşıldığı üzere, senet imzalamanız karşılığında verilmektedir. Senetle kredi sisteminde de vade ve faiz oranları söz konusudur. Kullandığınız krediyi dilerseniz tek senet ve tek vade ile, dilerseniz de birden fazla vade ve vade sayısı ile eşit olacak senet imzalayarak kullanabilirsiniz.

Senetle kredi veren kişilere ya da özel şirketlere ulaşmanın en kolay yolu internetten geçmektedir. İnternet üzerinden yapacağınız kısa bir araştırma ile bu kişilere ulaşabilir ve detaylı bilgi alarak çalışmaya başlayabilirsiniz.

Senetle Konut Satışı Yapan Konut Projeleri

Ev sahibi olmak için genel de banka konut kredisi başvurusu yapılır ve aklımıza ilk olarak da konut kredisi gelmektedir. Haber içeriğimiz de size ev sahibi olmanız için uygulayabileceğiniz farklı sistemden bahsedeceğiz. Kanuna uygun olarak düzenlenen senetler ile sizde konut sahibi olabilirsiniz. Senetle konut satışı kapsamında belirlenen miktarda peşinat ödemesi yapmanız gerekiyor, ardından ise geri kalan ödemelerinizi senetle taksitlere bölebilirsiniz.

OKU:   KOSGEB Kredileri (Nelerdir? Nasıl Alınır? Başvuru Nasıl Yapılır? HER ŞEY)

İstanbul ilinde Mai Residence’ta yüzde 1 peşinat 60 ay 0 faizle senetle konut alabilirsiniz. Göl Panorama’da 36 ay vade farksız taksitle 215 bin TL’ye, Demir La Vida’da 9 bin TL peşinatla ve Batışehir Loca’da 233 bin TL! 30 sıfır faizle senetle evinizi alabilirsiniz. Gerek ödeme planları gerek ise projeler hakkında daha detaylı bilgi için satış merkezleri ile direk iletişime geçmeniz gerekmektedir.

Banka Haricinde Nasıl Kredi Alabilirim?

Günümüzde birçok kişi banka üzerinden kredi alamıyor durum böyle olunca insanlar nakit ihtiyaçlarını gidermek istiyor. Bankalar kredi başvurunuzda sizlerin kredi notunu inceliyor ve  ona uygun değilseniz kredi vermiyor. Tüketici ise haklı olarak ekonomik sıkıntısını gidermek istiyor ülkemizde yasal olarak sadece bankalar kredi verebilir.  Bazı kamu kuruluşlarının oluşturduğu  kuruluşlar üyelerine özel kredi ve hibe vermektedir. 

Bankalardan kredi kullanmak için öncelikle kredi notunuzu yükseltmeniz gerekir bunu yapmanız içinde düzenli olarak ödeme yapmanız gerekir. Kredi notunuz yükseldikten sonra sizlerde kredi başvurunuzu yenileyebilirsiniz.  Eğer ki kara listeyi bekleyecek vaktiniz yoksa faktöring  aracılığı ile kredi alabilirsiniz. Burada faiz oranları banklara göre daha ağırdır bu yüzden  şartları iyice okuyunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir