Kredi Kartı Ödeme ile Yapabileceğiniz 12 Farklı Hizmet

Kredi kartı günlük hayatımızda her konuda cebimizden ayırmamamız gereken bir şey haline gelmiştir. Hatta nakit ile ödeme yapamayacağımız bir çok şeyi kredi kartı ile yapabiliyoruz. Örneğin internetten bir abonelik hizmeti alıyorsunuz ve sadece kart ile ödeme kabul ediyorlar. Elden nakit verecek karşıda bir muhatap yahut kişi bile bulunmuyor. Bu yüzden herkesin bir kredi kartı olmalı ve ölçülü ve yerinde harcamayı öğrenmeli. Şimdi size kart ile ödeme yapabileceğiniz farklı hizmetlerde bahsedeceğiz;

Kredi Kartı ile Tivibu Ödemesi

Kredi kartı hayatımıza girdiği günden bu yana sıralı birçok kolaylığı bizlere sunmaya devam ediyor. Bunlardan birisi de fatura ödemesi oldu. Tivibu kullanıcıların sayısı bir hayli fazla. Aylık kullanımlarınız doğrultusunda da tarafınıza fatura iletilmektedir. Tivibu ödemelerinizi fatura ödeme merkezlerine giderek yapabileceğiniz gibi resmi Tivibu resmi internet adresine giriş yaparak ve ardından kredi kartı bilgilerinizi yazarak da ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Kredi kartı bilgilerini yazdıktan sonra bankaya kayıtlı cep telefonunuza doğrulama kodu gelecektir.

Doğrulama kodunuzu yazdıktan sonra işleminiz tamamlanacaktır. Bunun yanı sıra internet bankacılığından da Tivibu ödemelerinizi yapabilirsiniz. İnternet bankacılığına müşteri numaranız ve şifreniz ile giriş yapmanız gerekmektedir. Giriş yaptıktan sonra ödeme işlemlerinizi yapabilirsiniz. Sizde fatura ödemesi yapmak için evden çıkmak ya da iş yerinizden izin almak zorunda değilsiniz. İnternet bağlantısı olan her yerden, dilediğiniz saat ödeme yapabilirsiniz. 

Kredi Kartı İle Vergi Ödeme

Vergi borçlarınızı bankaların internet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmetlerinden ödeyebileceğiniz gibi internetten online olarak kredi kartı ile de ödemeniz mümkündür. Kredi kartı ile vergi ödeme kolaylığı tüketicilerin için büyük bir avantaj olmuştur. Kredi kartı ile vergi ödeme kolaylığını hemen yaşayabilirsiniz. Üstelik kredi kartı ile vergi ödeme işlemi sayesinde vergi ödemelerinizi hemen yapabilir ve ödemelerini dilerseniz taksitlendirebilirsiniz.

Kredi kartı ile motorlu taşıt vergi ödeme işlemi için Gelir İdaresi Başkanlığı internet vergi dairesi üzerinden motorlu taşıt ödeme linkini seçin ve kredi kartı ile ödemeyi tıklayın. Açılan sayfada plaka numaranızı, kimlik numaranızı ve tescil tarihi alanlarını doldurun ve daha sonra açılan yeni sayfalardaki yönergeleri takip edin. Taksitle vergi borcu ödeme seçeneğini tıklayarak dilerseniz kredi kartı ile vergi ödeme işlemini taksitlendirerek yapabilirsiniz. Taksitle vergi ödeme işlemi Maliye Bakanlığı’nın vergi tahsilatı rakamını her geçen gün artırırken ayrıca vatandaşlara da ödeme kolaylığı tanımaktadır. Kredi kartı ile vergi ödeme işlemi için internet bağlantısı olan bir bilgisayarınız ve uygun limite sahip bir kredi kartınızın olması yeterli. Kredi kartı ile vergi ödeme işlemleri arasında en çok tercih edilenler kredi kartı ile gelir vergisi ödeme ve kredi kartı ile SGK ödeme işlemleridir. Ayrıca kredi kartı ile motorlu taşıtlar vergisi ödeme de en çok yapılan kredi kartı ile vergi ödeme işlemleri arasında ilk sıralarda yer almaktadır.

Kredi Kartı ile Hosting Ödeme

Hosting kelime anlamı olarak mevcut web sitesinde yayınlanması istenen sayfaların, belgelerin ya da resimlerin internet kullanıcısı kişi tarafından ulaşılması için bilgisayar da tutulmasıdır. Barındırma olarak da anılmaktadır. Hem bireysel hem de kurumsal hosting alımı yapabilirsiniz. Hosting alım işlemi belirli bir bedel ödeme karşılığında gerçekleşmektedir. Bu ödemenizi de kredi kartınız ile yapabilirsiniz. Ayrıca sanal kart kullanıcısı iseniz yine sanal kartınızla işlem yapabilir ve ödemenizi tamamlayabilirsiniz.

OKU:   Kredi Kartı ile İlgili En Çok Sorulan 8 Soru

Hosting satın alma işlemlerinde belirli periyodlar da ödeme yapmanız gerekebilir. Aylık ya da yıllık periyodlarını seçerek buna göre ödeme yapmanız gerekebilir. Dikkat etmeniz gereken en temel nokta eğer aylık ödeme periyodlarında hosting satın alırsanız kredi kartınızdan otomatik  olarak çekilecektir. Eğer bu durumun yaşanmasını istemiyorsanız işlem esnasında, ödemeye geldiğiniz de size sunulan seçeneklere dikkat etmeniz gerekiyor. Kredi kartı bilgilerinizi yazıp işleme onay verdikten sonra cep numaranıza güvenlik açısından doğrulama kodu gelebilir. 

Kredi Kartı ile Dominos Online Ödeme

Kredi kartı kullanıcıları birçok olumlu neticelerden faydalanmaktadır. Kredi kartı ile nakit taşıma ihtiyacı duymadan yalnızca kartınız ile bir çok işlem kolayca yapabilme imkanınız bulunuyor. Aynı zamanda internet ortamından yapacağınız bütün alışverişlerde gıda, market, beyaz eşya gibi alımlarınızı kredi kartınız ile bir tık ile ödeyebilirsiniz. Herkesin çok sevdiği Dominos Pizza online sipariş ettikten sonra bir tık ile ödeyebileceğinizi biliyor muydunuz? Acil bir durumda yemek yapma imkanınız olmadığında online kredi kart ile ödeme seçeneği Dominosun kullanıcılara sunduğu bir ödeme opsiyonudur. Kredi kartınızla internet ortamında siparişinizin ödemesini gerçekleştirebilir ve hiçbir şeklide kredi kartınıza fiziksel olarak ihtiyaç duymazsınız ve bu sayede kapıda ödeme yapmak zorunda kalmazsınız.

Sipariş onay ekranında ödeme seçeneği ile Online kredi kartı seçeneğini seçtikten sonra yönlendirileceğiniz güvenli ödeme sayfası içerisindeki kredi kartı bilgilerinizi doldurarak siparişinizi kolayca tamamlayabilirsiniz. Eğer ödemeyi yaptıysanız ve iptal etmek istiyorsanız Çağrı merkezi ile yapacağınız görüşme ile siparişinizi iptal ettirme hakkınız bulunmaktadır. Ödediğiniz tutar hesabınıza iade edilmektedir.

Burger King Kredi Kartı İle Ödeme

Burger King ödemeleriniz nakit yapabildiğiniz gibi kredi kartı ile de yapabilirsiniz. Gerek restoran içerisinde kasa da verilen siparişler de gerek ise online siparişleriniz de kredi kartınızdan yararlanabilirsiniz. Burger King’den cep telefonu ile sipariş verdiğiniz de işlem bitiminde müşteri temsilciniz size ödemeyi nasıl yapacağınızı sormaktadır.

Eğer kredi kartı derseniz ve belirtirseniz siparişiniz getirilirken Pos cihazı da gelece ve kapıda kredi kartı ile ödeme yapabileceksiniz. Ayrıca Burger King bazı kredi kartı kampanyalarına dahil olarak size menüler de indirim sunmaktadır. Tahmin ettiğiniz gibi Burger King ödemeleriniz kredi kartınızdan tek çekim olarak yapılmaktadır. Taksit seçeneği bulunmamaktadır. Sizde nakit para ödemeden kredi kartınız ile Burger King menü sipariş ederek afiyetle tüketebilirsiniz. 

Kredi Kartı İle Twitter Ödemesi Yapma

Sosyal ağlardan biri olan Twitter ülkemizde de binlerce kullanıcıya sahiptir. Twitter’a üye olmak için bildiğiniz gibi ek ücret ödemenize daha doğrusu ücret ödemenize gerek yoktur. Gerekli kullanıcı bilgilerini tam girip üye olup arkadaşlarınızı, ünlüleri, politikacıları ve daha fazlasını takip edebilir ve tweet atabilirsiniz.

Kredi kartı ile twitter ödemesi yapma şeklinde yazı ya da ileti görürseniz belirttiğimiz gibi üye olmak ya da üyeliğinizi güncellemek devam ettirmek için ödeme yapmak zorunda değilsiniz. Fakat reklam verme gibi amaçlarınız var ise ödeme yapma zorunluluğunuz bulunmaktadır. Bu ödemelerinizi, yani reklam ödemelerinizi de kredi kartı ile yapabilirsiniz.

Tweet etkileşim kampanyaları da oluştururken ödeme yapmanız gerekebilir. İlk tweet etkileşim kampanyasında ücret talep edilmemektedir. Twitter da eylem başına maliyet tablosu oluşturulmaktadır ve ödemeleri buna bağlı olarak farklılık göstermektedir. Bunların dışında karşınıza çıkacak ödemeleri araştırmadan yapmayın kötü niyetli kişilerin uygulamalarına denk gelip maddi kayıp yaşamayın. 

OKU:   Creditwest Bank Kredi Çeşitleri

Kredi Kartı İle Çevre ve Temizlik Vergisi Ödeme

Gerek İş yerleri, gerekse konutlar genel olarak çevreye verdikleri zararı vergi ödeyerek karşılamaktadırlar. İş yerleri de bu vergi uygulaması büyük şehir belediyeleri tarafından belirlenmektedir.  Çevre vergisi genellikle bina bazında belirlenmektedir. 2,800 TL’ye kadar çevre ve temizlik vergisi ödemesi yapan binalar bulunmaktadır. Kredi kartı ile üst metinde kısaca tanımladığımız çevre ve temizlik vergisi ödeme işlemlerinizi yerine getirebilirsiniz. Ödeme yapmak için vergi dairesine ya da resmi ödeme kanallarına giderek zaman kaybetmek zorunda değilsiniz.  Gelir İdaresi vergi Dairesi resmi internet adresi üzerinden ödeme yapabilirsiniz.

Ayrıca kredi kartı ile vergi ödeme devrinin açılmasıyla banka kampanyaları da hemen başladı. Örneğin Garanti Bankası Bonus kredi kartı ile çevre ve temizlik vergisi ödemeniz 100 TL üzerinde ise 3 taksitle ödeme yapabilirsiniz. Aynı kampanya İş bankası Maximum kredi kartı için de geçerlidir. Sizde kredi kartı ile çevre ve temizlik vergisi ödemesi yapmadan önce kullandığınız kredi kartının çevre ve temizlik vergisi ödeme kampanyası var mı yok mu öğrenebilirsiniz.

MC Donalds Menü Kredi Kartı İle Ödeme

 Kredi kartınız ile artık tüm sektör ve alanlar da ödeme yapabilir ve alşveriş yapabilirsiniz. Bunlardan birisi de MC Donalds fast food sektörüdür. MC Donalds menü kredi kartı ile ödeme yaparak yemeğinizi yiyebilir ve sipariş sonrası ödemenizi yapabilirsiniz. MC Donalds bildiğiniz üzere ülkemiz de gerek çocuk gerek ise genç kesim tarafından en çok tercih edilen fast food restoranlarındandır.

MC Donalds menü kredi kartı ile ödemelerinizi hem restoran da hem de internet üzerinden online sipariş verdiğiniz de gerçekleştirebilirsiniz. Belirmekte fayda var ki kredi kartına taksit yapılarak sipariş bedeli ödeme şansınız bulunmamaktadır. Tek çekim yaparak ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.  Bunun yanı sıra bazı bankalar MC Donalds kredi kartı ile ödeme yaparken kampanya ve avantajlar sunmaktadır. Kampanyalı kredi kartı sahiplerinin ödemelerinde indirim uygulanmakta ya da promosyon gıda ürünü sunulmaktadır.

Kredi Kartı İle Kira Ödeme

Kiralarımız her ay belirli bir günde ödemek zorundayız, bu da her ay aynı gün bankaya ya da PTT’ye giderek ev sahibine para transferi yapmamız anlamına geliyor. Başka bir ihtimal de ev sahibinin yanına giderek elden ödeme yapmak fakat genel olarak çoğunluk para transferini tercih ediyor. Banka hesaplarımızdan otomatik talimatı vererek kira ödemesi yapılabiliyordu. Fakat banka da hesabı olmayan kişiler bu fırsattan yararlanamıyordu tabi ki son düzenlemelere kadar. Artık kredi kartı ile kira ödemesi yapabilirsiniz. Otomatik ödeme talimatından hiçbir farkı yok sistemin.

KREDİ KARTI İLE KİRA VERGİSİ ÖDEME

Kredi kartınız hangi bankaya aitse gidip ayın şu gününde şu banka ve şu hesap numarası bu kadar TL kira ödemesinin otomatik aktarılmasını istiyorum demeniz yeterlidir. Banka belirttiğiniz günlerde kira ödemenizi gerçekleştirecektir. İş bankası, Yapı kredi bankası, Halk bankası, HSBC bankası gibi birçok banka bu hizmeti müşterilerine sunmaktadır. Kredi kartı ile kira ödemesi yaparak her ay bankaya gitmekten kurtulun, kirayı ödemeyi unuttum problemlerinden sıyrılın. Her şey bir talimatınız ile gerçekleşebilir. 

OKU:   Devlet Desteğiyle Verilen 5 Kredi

Kredi Kartı ile Doğalgaz Faturası Ödeme

Doğalgaz da tıpkı elektrik su gibi olmazsa olmazlarımız arasında. Özellikle yeni yapılandırmalarla birlikte ısınma ve sıcak su ihtiyacımızı karşılamamız doğalgazdan geçmektedir. Doğalgaz bazı illerde Ankara gibi kartlı sistem ile kullanılmaktadır. Kartınıza var olan paranız kadar yükleme yapıyor ve kullanıyorsunuz bu sebeple fatura ödeme ihtiyacınız olmuyor. Fakat İstanbul, İzmir ve geriye kalan bazı illerimizde doğalgaz kartsızdır ve aylık kullanım kadar fatura ödemek zorundasınız.

Doğalgaz faturalarımızı yatırmak için ödeme noktalarına giderek sıra beklemek ve zaman kaybetmek zorunda değiliz artık. Bunun yerine internet üzerinden online olarak kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme işlemini tamamlayabiliriz. Resmi internet sitesine girerek ödemeyi yapabilirsiniz. E-fatura ödeme dönemiyle artık her şey daha kolaylaştı. Kredi kartı kullanımı da bu denli yaygın olunca birçok kesimin tercihi doğalgazı kredi kartı ile ödemek yönünde oldu. Kredi kartı ile doğalgaz faturası ödeme için belirttiğimiz şekilde resmi web adresine girmeniz yeterli ardından kredi kartı bilgilerinizi girerek ödemelerinizi yapabilirsiniz.

Kredi Kartı ile Hgs Ogs Ödemesi

HGS yani hızlı geçiş sistemi; boğaz köprüleri, otoyol gibi geçiş noktalarında uygulanan ücretlendirme sistemidir. 2012 yılında ülkemizde aktif olarak kullanılmaya başlanmıştır. Bu sebeple şehir dışına çıkacak isek HGD ve OGD yüklemelerimiz ödemelerimiz tam olmalıdır. HGS ödemesini aktif olarak PTT den yapıyorduk ya da HGS geçiş noktasında bulunan gişeler de ödemekteydik

Artık kredi kartı ile HGS OGS ödemesi yapabiliriz. Birçok banka Akbank, Vakıf bankası, İş bankası, Garanti bankası aracılığıyla ödeme yapabilir ayrıca yükleme yapabilirsiniz. Vakıfbank kredi kartınız ile yedi yirmi dört ödeme ve yükleme yapabilirsiniz. Akbank kredi kartınızla da aynı işlemi yapabilir hatta yüzde indirimli geçiş hakkı kazanabilirsiniz.  İş bankası kredi kartınız vadesiz TL hesaplarınız ile de HGS OGS ödeme işlemlerinizi anında gerçekleştirme şansınız bulunmaktadır. Detaylı bilgi için bankanın müşteri hizmetlerini aramanız yeterlidir. Kredi kartı ile HGS OGS ödemelerinizi yapın hem de günün  her saatinde dilediğiniz zaman internet bankacılığını kullanarak anında kolay ve beklemeden işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Kredi Kartı İle SSK Ödeme

Ssk ile ilgili tüm işlemleri Online olarak sizlerde yapabilir veya Kredi Kartı İle SSK gibi işlemlerinizi halledebilirsiniz. Son dönemlerde internetin hızla yaygınlaşması ile pek çok işlemi internet üzerinden rahatlıkla yapabilir veya bilgi sahibi olabilir hale geldik desek yeridir. Sizlerde Tc kimlik numaranız ile ssk hakkından bilgi sahibi olabilirsiniz.

TÜM SSK UYGULAMALARI

Ayrıca PTT şubelerinden 1 tl karşılığı alacağınıza   E Devlet şifreniz ile online olarak ssk prim tarihinizi, ssk çalışma gününüzü yada ne zaman emekli olacağınıza dair tüm ssk işlemlerini yapabilirsiniz. Ayrıca sizlerde  e devlet üzerinde ssk prim dökümünüzü görebilirsiniz. Bunun yanı sıra ssk’ya ait tüm işlemleri internet üzerinden de yapabilirsiniz. E devlet ” https://www.turkiye.gov.tr ” adresi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Bunun yanı sırada Kredi kartı ile ssk ait herhangi bir borç yada ödenmesi gereken miktar varsa online olarak kredi kartınız ile ödeme yapabilir ve işlemleri takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir